Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 14:57

Da budemo najbolji drugi u grupama. To vjerovatno znači pristojan poraz od Amera (ispod 20 razlike) i da razbijemo druge dvije ekipe.
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 18 Jul 2024, 15:07

Netačno u vezi izbegavanja Amera u polufinalu. Žreb se vrši posle takmičenja po grupama pa ako i budemo najbolji drugoplasirani možemo sa njima u polufinalu. Samo dve najbolje prvoplasirane ekipe ne mogu da se sastanu pre finala.
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8382
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 18 Jul 2024, 15:09

Bojdo wrote:Da budemo najbolji drugi u grupama. To vjerovatno znači pristojan poraz od Amera (ispod 20 razlike) i da razbijemo druge dvije ekipe.


Ne, zavisi od žrijeba, bukvalno je 50/50. Ako budemo najbolji drugoplasirani, u četvrtfinalu izbjegavamo prvoplasirane iz ostale dvije grupe (npr Kanadu i Francusku), Amerika nam svakako ne može doći u četvrtfinalu, a u polufinalu teoretski možemo protiv bilo koga.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13900
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 15:33

Jebiga, onda mozemo lako da ostanemo bez finala.

Bas je tesko nama navijačima Srbije pratiti takmicenje u kojem znas da nemas sanse do zlata doci. Na EP i SP je bar bila nada.
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 18 Jul 2024, 15:54

A baš smo se nešto zadnjih dvadesetak godina nauzimali zlatnih medalja na EP i SP da sada na nikad jačem olimpijskom turniru treba da budemo nezadovoljni ne samo bronzom nego i srebrom a verujem da bi većina nas sada potpisala tu bronzu a pogotovo ako nam Ameri dođu u polufinalu.

Je l' to zapisano negde da ''moramo'' u finale i da smo ''sigurni'' finalisti ? I ne treba sad da gledamo najveću sportsku svetkovinu, tj. košarkaški turnir zato što Ameri imaju na raspolaganju takav tim kakav imaju ?

Jedino što se ja plašim to je taj eventualni meč za bronzu gde po pravilu naše ekipe (ne samo košarkaši) tako padaju i tako lako gube te mečeve da je to strašno.
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8382
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 16:01

Nije, ali kad na papiru imas najjači sastav na EP 2022 i na SP 2019 logicno je da se kao favorit lozis na zlato.
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 16:08

Hajzenberg wrote:Netačno u vezi izbegavanja Amera u polufinalu. Žreb se vrši posle takmičenja po grupama pa ako i budemo najbolji drugoplasirani možemo sa njima u polufinalu. Samo dve najbolje prvoplasirane ekipe ne mogu da se sastanu pre finala.


Kažu zapravo dvije najbolje plasirane ekipe koje su nosioci u top sesiru poslije grupne faze. Što znaci da to možemo biti i mi kao drugi pod uslovom da niko u grupama nema 3:0 sem Amera i da odradimo dobar posao sa ostalim ekipama u grupi.
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 18 Jul 2024, 16:21

Kažu :lollol: ali lažu. Toliko je toga na tu temu napisano da je bespredmetno ulaziti u dalju ''raspravu'' a Radonja ti je još i do tančina objasnio.

Pot D comprises the top two-ranked first-placed teams from the group phase.


Potraži na index.hr :lollol:
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8382
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 16:28

Hvala na informaciji.

Realno, mrsko mi je bilo čitati propozicije. :biggrin:
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 18 Jul 2024, 16:30

Prvo da mi upadnemo u taj drugi šešir, pa onda da dobijemo to četvrtfinale što je uvek i svugde najbitnije pa tek onda da se pobijemo za medalju.

I ako na kraju krajeva i bude ta bronza onda neka bude tužan svako ko hoće a pogotovo ako nam to polufinale bude meč koji je ''projektovan'' za izgubiti.
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8382
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 16:35

Slazem se. Ako na Amere naletimo u polufinali onda je bronza maksimum. Medjutim, bio bi neuspjeh ispasti u polufinalu a da nisu Ameri. Mislim da smo bolji od svih sem Amera (čak i od Canade po FIBA pravilima).
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Jul 2024, 17:45

Hajzenberg wrote:Prvo da mi upadnemo u taj drugi šešir, pa onda da dobijemo to četvrtfinale što je uvek i svugde najbitnije pa tek onda da se pobijemo za medalju.

I ako na kraju krajeva i bude ta bronza onda neka bude tužan svako ko hoće a pogotovo ako nam to polufinale bude meč koji je ''projektovan'' za izgubiti.



Evo ipak kažu mi :biggrin: da nijegdje ne stoji first placed na zvanicnom sajtu turnira

https://www.fiba.basketball/en/events/m ... ion-system

I zaista ne stoji kad sam smogao snage da pogledam :biggrin:

Final Phase

A draw will take place following the conclusion of the Group Phase to determine the pairings of the Quarter-Finals.

The qualified teams shall be divided into four pots. The cumulative ranking between the three groups, established according to the FIBA Official Basketball Rules, Chapter D - Classification of Teams, will assign positions from 1st to 8th place to the eight teams qualified for the Quarter-Finals.

Pot D shall consist of the two-best-ranked teams, Pot E of the 3rd and 4th ranked teams, Pot F of the 5th and 6th ranked teams and Pot G of the 7th and 8th ranked teams.


Sad me zanima na kojem sajtu si ti pronasao dvije prvoplasirane ekipe odnosno "first placed".
Република Српска је Пијемонт српства!
User avatar
Bojdo
 
Posts: 9511
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby wiper » 18 Jul 2024, 17:53

Bojdo brat uporan :biggrin:
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1779
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby OhhScarry » 19 Jul 2024, 10:06

Kada igramo sledecu?
User avatar
OhhScarry
 
Posts: 497
Joined: 09 Jul 2020, 19:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 19 Jul 2024, 10:55

21. Japan.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3965
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest