Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Tileoleo » 10 Jul 2024, 19:17

https://www.b92.net/info/hronika/38765/u-hladnjaci-pronadeni-migranti-oglasio-se-mup/vest

Кад се нисам због смеха сударио данас док сам у колима слушао ову вест и сетио се ванвременске Кољине улоге. :laugh:

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3787
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Filmovi

Postby GoodfellasG » 10 Jul 2024, 22:33

Skoro gledah ovaj film Zlatni Decko, majko moja, dugo losiji film nisam pogledao... Ne znam sta forumasi kazu, ali sto se mene tice ne daj Boze nikome :D
User avatar
GoodfellasG
 
Posts: 273
Joined: 08 Jun 2024, 16:34

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 10 Jul 2024, 22:50

Pit Bull wrote:Nisam fan Gladiatora



Kako brate? :D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19319
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Hajzenberg » 10 Jul 2024, 23:13

Reših danas da konačno pogledam Na zapadu ništa novo, čami mi na fleški godinu i po dana i kad pustih a ono engleski pričaju :lollol: tad sam skinuo prvo što mi bilo za ponuditi pa prebacih onda na svemoćni Stremio i odgledah bez greške na jeziku na kojem se i snimalo.

Šta ja znam, jeste to verovatno neka osmica kao na IMBD, možda bih mu bez ikakve dvojbe dao i 8,5-9, knjigu sam čitao toliko davno da bih teško dao neki kompetentni sud koliko je verno prikazano u globalu (mada to je svakako nemoguće nevezano za ovu knjigu) a i film sa kraja 70-ih sa takvim veličinama kao što su bili Jan Holm, Ernest Borgnin te Donald Plezens sam gledao davnih dana. Ovo je ipak švapska verzija i jezik koji je upečatljiviji što se same priče tiče. Borbe dobro odrađene, kvalitetna scenografija i fotografija, ima malo praznog hoda što i nije čudo obzirom da traje nekih 140-ak minuta ali da se i to premostiti, glavni glumac je igrao jednog od negativaca iz trećeg dela Der pass, tu je i za ovu priliku maestralni Daniel Brühl a kao epizodista se pojavljuje i jedan dobro poznat lik iz serije Dark.

Sve u svemu, svakako preporučujem za pogledati.
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8382
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Filmovi

Postby Utopista » 11 Jul 2024, 01:01

Stremio je stvarno odlicna stvar za inostrane fimove i serije, a uz real debrid je pravo savrsenstvo.
Utopista
 
Posts: 111
Joined: 10 May 2020, 12:46

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 11 Jul 2024, 15:36

Angus Young wrote:
Pit Bull wrote:Nisam fan Gladiatora



Kako brate? :D


A pojma nemam, nisam neki fan filmova te vrste. Mislim na Stari Rim, Staru Grcku i tu zajebanciju, a ne gladijatorstvo kao gladijatorstvo.

Mom starom je recimo Gladiator omiljeni film. :D

Ali ovaj trailer za dvojku izgleda previse mocno, tako da... :okk:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 59075
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Iluzionista » 11 Jul 2024, 16:24

Sezione wrote:I jos jedan od pre 10 godina...

Force Majeure

https://www.imdb.com/title/tt2121382/?ref_=ext_shr

Picvajz na porodicnom zimovanju, ukratko

Vidim da je od strucnih kriticara dobio vrlo dobre ocene, od mene ima 7.3/10, svakako treba pogledati

Nemojte da vas zbuni sto pise da je zanr i komedija jer ovde nema ni k od komedije. Meni nista nije bilo smesno, a nije ni trebalo da bude


Ok film, al nekako previse razvucen. Komotno je mogao pola sata krace da traje i nista se ne bi izgubilo
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2695
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Filmovi

Postby Nikola » 11 Jul 2024, 20:49

Red je da se pomene da je danas preminula Shelley Duvall, sigurno najpoznatija po ulozi u "Isijavanju"
Meni licno najbolji film u kojem je glumila je verovatno ipak "3 žene"
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]."

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9606
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Filmovi

Postby NEDJA » 11 Jul 2024, 21:07

Nikola wrote:Red je da se pomene da je danas preminula Shelley Duvall, sigurno najpoznatija po ulozi u "Isijavanju"
Meni licno najbolji film u kojem je glumila je verovatno ipak "3 žene"


Prosla je kroz torturu na snimanju "Isijavanja" sto je dovelo do toga da ozbiljno mentalno oboli. Jadna zena. Nek joj je laka crna zemlja. Kjubrik pokupio slavu zbog filma a zena bila zrtva njegove opsesije
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6748
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Filmovi

Postby Sezione » 13 Jul 2024, 13:19

Da li je i vama The Conversation zesce precenjen film?

https://www.imdb.com/title/tt0071360


Sve je to super, i ja sam u skoli bio vrlo dobar cetri ali ovaj film je toliko prehajpovan da to nije realno

Ne zelim da dam ocenu, negde oko 7 se krece

Nije neki spojler

Spoiler: pokaži
Poslednju scenu sa nadzornom kamerom u plafonu skinuo i modifikovao Kovac u Profesionalcu
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 14297
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby PERA » 13 Jul 2024, 15:55

Odgledao Breath, glumci ok, film da ne kažem sranje ali vrlo blizu. Tema odlična, ali su ga razvodnili i usrali na max. Sad videh i ocenu na imdb 3,8. Taman tako i zaslužuje.
Zato je Ministarstvo nedžentlmenskog ratovanha vrh film za razbribrigi.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 9277
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Filmovi

Postby Sezione » 14 Jul 2024, 10:31

The Passenger 1975

https://www.imdb.com/title/tt0073580/

Sir Oliver pomenu gore Kasavetesa pa me podsetio na tu ekipu koja je kao oformila "Art film", Bergman, Felini i Kasavetes uz Kurosavu, Godara i Antonionija cijeg sam se Passengera i setio i zatim i pogledao

Pravo vreme za pogledati posto se radnja krece od saharske Afrike, preko Londona, Minhena, Barselone pa sve do okoline Almerije gde deluje da je nekog od leta 70ih bilo hladnije nego sad u Beogradu(ima i Jugoslavije u filmu) iako predeo vazi za najtopliji na evropskom kontinentu

Jebiga, movie freakovi drkaju na ovaj film i kako je snimljen, meni je su za oko najvise zapali predeli(Sahara, Barsa, spansko primorje) i susretanje suprotnosti, kamila vs dzip, kocija vs bmw, zicara vs more itd itd...

Opis filma je primamljiv, kao i sam pocetak, Dzek Nikolson, reporter iz Afrike, preuzima identitet svog poznanika koji lici na njega i koji je trgovac oruzjem. Ovakva premisa gotovo da garantuje izuzetan triler ali pravog trilera gotovo da nema. Filmu treba dosta vremena da se "zaukce" ali i kad se zaukce ne krene punom parom kako svi ocekuju vec nastavlja u laganom ritmu do samog kraja i scene koju, kako mogu da vidim, mnoge filmadzije smatraju svojom omiljenom, a koja je meni bila onako, njah sto bi se reklo(mislim, svaka cast, izmislili su nesto skroz novo, snimali su je 10 dana ali opet...)

Kao sto je Hekmenu i Kopoli Conversation omiljeni film, tako je jedan od omiljenih i Nikoljsonu Dzeku koji je cak otkupio prava na film nedugo po izlasku filma kako niko ne bi mogao da snima neke rimejkove ili ga upropasti, a nije da ni Antonioni nije priznao da mu je ovo mozda i najbolje snimljen film

Od mene opet nesto iznad sedmice, ne znam da ocenjujem filmove generalno, ne bih da preporucujem svima da gledaju posto je vrlo verovatno da vecinu ljudi ovaj film upuca u pojam od dosade, pogotovo iz danasnje perspektive aviona i kamiona ne drzi paznju, sto bi voleli da kazu duduci navuceni na statamstinu

Spoiler i pitanje za one koji su gledali i koji se secaju, ako je neko uopste gledao ovaj film :biggrin:

Spoiler: pokaži
Kad dodje u onaj hotel na kraju, Dzek se prijavljuje i potpisuje kao Robertson i domacin mu kaze da ne treba pasos jer je gdja Robertson vec ostavila svoj. Da li to znaci da je onaj devojcurak zena od pravog Robertsona, posto se pojavila i u Londonu i u Barseloni i da je sve vreme igrala igru tj pokusavala da odgonetne sta joj se desilo sa muzem?


Jak poster za djarme

Image
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 14297
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby sanlorenzo » 15 Jul 2024, 18:07

Игром случаја гледао сам овај филм пре неких недељу дана баш, не знам како бих га описао осим јако леп филм, сваки кадар је стварно изванредан. С једне стране Лок, репортер, посматрач историјских збивања, с друге Робертсон, може се рећи учесник истих. Лок пише чланке о борби побуњеника и интервјуише их, Робертсон им продаје оружје. Заменивши идентитет, Лок вероватно први пут и животу постаје део неког циља, сада је за воланом, није више само “passenger”. Можда је о томе и она сцена када у колима на питање девојке од чега бежи одговара “окрени леђа према предњем седишту”.

Spoiler: pokaži
ово је занимљиво питање а није ми уопште прошло кроз главу, претпоставио сам да се само представила као госпођа Робертсон
sanlorenzo
 
Posts: 26
Joined: 31 Jul 2017, 14:40

Re: Filmovi

Postby sanlorenzo » 15 Jul 2024, 19:17

Повратак (1966).

Страшан филм. Имали смо “Карлитов пут” скоро 30 година раније.
sanlorenzo
 
Posts: 26
Joined: 31 Jul 2017, 14:40

Re: Filmovi

Postby Baxter Stockman » 16 Jul 2024, 19:31

Džon Vik 4 ubačen na netflix

Aaaaauuuuu
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 35316
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Sezione and 1 guest