Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Plivanje

Re: Plivanje

Postby leteceprase » 20 Jun 2024, 19:24

Da,da znam da nije merodavno, samo kazem da je vrlo respektabilno vreme. Svaka cast i Velimiru. Hoce i definitivno Cvetkov na OI?
User avatar
leteceprase
 
Posts: 561
Joined: 25 Jun 2021, 19:15

Re: Plivanje

Postby octopus » 20 Jun 2024, 19:27

Nemamo petog jer je Uroš pod zabranom, tako da mora da ide. :biggrin:
Strašan potencijal.
User avatar
octopus
 
Posts: 5761
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Plivanje

Postby bezvezarije » 20 Jun 2024, 19:37

octopus wrote:To je leteca izmena, nije realno vreme. Ali Velja, trka ispod 48s i A olimpijska norma u finišu karijere. :blue:


Eto Barna u naletu s 26 godina. Koliko sam gledau i u tim letećim izmjenama rijetko ko ide ispod 46,50 na najvećim takmičenjima. WR je 46,06 još od 2008.
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 2012
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Plivanje

Postby leteceprase » 20 Jun 2024, 19:46

U Tokiju samo Australijanac Chalmers ispod 47 u letecoj izmeni.
User avatar
leteceprase
 
Posts: 561
Joined: 25 Jun 2021, 19:15

Re: Plivanje

Postby Loka » 20 Jun 2024, 19:55

Момцима свака част.

Морали би више да уложимо у пливање. Мислим да смо по физичким особинама добри за пливање. Такође је мања конкуренција него рецимо у ателтици. Јесте, Амери деру али у ателтици многи деру.
User avatar
Loka
 
Posts: 1345
Joined: 11 Jun 2024, 12:20

Re: Plivanje

Postby Storm » 22 Jun 2024, 15:09

Barna (50m slobodno) i Crevar (200m delfin) se plasirali u polufinale EP-a.
User avatar
Storm
 
Posts: 1077
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Plivanje

Postby druga generacija » 22 Jun 2024, 18:23

Storm wrote:Barna (50m slobodno) i Crevar (200m delfin) se plasirali u polufinale EP-a.


Barna u 1/2 finalu 21.92, sto je ukupno drugo vreme. Finale i norma za OI i na 50m slobodno (ako je dosada nije imao).

I Anja Crevar u finalu. 2.10.84 ukupno 6 vreme. Lana Pudar malo brza od nje i ona naravno u finalu. Za OI normu Anji potrebno vrem od 2.08.43 (B norma 2.09.07)
Last edited by druga generacija on 22 Jun 2024, 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
druga generacija
 
Posts: 887
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Plivanje

Postby Loka » 22 Jun 2024, 18:52

Цревар у финалу 200 метара лептир са шестим временом. Пудар са петим.
User avatar
Loka
 
Posts: 1345
Joined: 11 Jun 2024, 12:20

Re: Plivanje

Postby Dexi » 23 Jun 2024, 17:49

Odlična Lana Pudar drugo mesto :okk: Crevar sesta.
Barna peti u 50m kraul.
User avatar
Dexi
 
Posts: 19830
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Plivanje

Postby Storm » 23 Jun 2024, 17:59

Dakle, nista od norme za Anju Crevar. Steta.
User avatar
Storm
 
Posts: 1077
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Plivanje

Postby grobar_Zvornik » 27 Jun 2024, 17:04

Nekadašnji Veležov golman Velibor Pudar otkrio da je njegova kćerka i najbolja bh. sportiskinja Lana Pudar mogla plivati pod zastavom Srbije te zbog čega se to nije dogodilo.

"Ne znam da li ste svi primijetili da Vanja Udovičić ljubi ruku Lani Pudar na dodjelama medalja u Dohi i Beogradu? Znate li zašto? Otkrit ću vam jednu tajnu, ali prvo da vam pobliže, laički, kažem ko je Vanja. Vanja Udovičić je bivši vaterpolista, jedan od najboljih koje je dalo ovo podneblje, osvajač mnogobrojnih medalja s Olimpijskih igara, svjetskih i evropskih prvenstava s Jugoslavijom i Srbijom. Poslije sportske karijere je otišao u politiku i bio je ministar sporta Republike Srbije. Sada je u komisijama izvršne vlasti LENA (Evropske plivačke federacije)", započeo je Pudar svoj priču.
Velibor je dugo godina radio u Saudijskoj Arabiji u klubu Al-Ittihad.

"U isto vrijeme trener kluba u vaterpolu bio je moj prijatelj Vladimir Bajković. Družili smo se i mnogo pričali o Laninom plivanju, o njenim rezultatima i medaljama koje osvaja, onako laički pošto sam ja bio u nogometu, a Vlado u vaterpolu. Jednog dana me zamolio da mu pošaljem Lanina vremena u svim disciplinama koje pliva pa da ih on pošalje svom prijatelju, sada pokojnom, Srđanu Filipoviću, treneru plivanja, koji je radio u UAE. Pokojni Srđan se oduševio rezultatima i, bez mog znanja, Vlado i on su kontaktirali njihovog zajedničkog prijatelja Vanju Udovičića, ministra sporta u vladi Srbije, ubijeđivali ga da razgovara sa mnom, da mi obeća najbolje uslove za treninge i da 'mlada mostarska srpkinja' pliva za Srbiju", otkrio je Pudar.

Sticajem okolnosti, jednog dana kada je Velibor bio na bazenu s Vladom, nazvao ga je Vanja i rekao mu da nema potrebe da razgovara s njim.

"Vlado ga je stavio na interfon da mogu i ja da čujem jer oni u Srbiji imaju na hiljade lana, na hiljade takvih talenata u plivanju. Zaboravio sam reći da se ovo sve odvija 2018. godine kada je Lana imala 12 godina. Ne znajući da su mi ovo Vlado i pokojni Srđan radili iza leđa, naljutio sam se na Vladu i bio zahvalan što je Vanja ovo rekao. Dolazi Doha, Svjetsko prvenstvo i Vanja ljubi ruku Lani, prije par dana Beograd, Evropsko prvenstvo Vanja dijeli maskote prvenstva i ljubi Lani ruku. Danas mi prijatelj šalje poruku i kaže da je bio s Vanjom Udovičićem i da mu je rekao da mu je najveća greška u ministarskom mandatu što nije razgovarao s Laninim ocem da ona pliva za Srbiju", poručio je Pudar za kraj.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32671
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Plivanje

Postby cole » 27 Jun 2024, 17:28

grobar_Zvornik wrote:
Nekadašnji Veležov golman Velibor Pudar otkrio da je njegova kćerka i najbolja bh. sportiskinja Lana Pudar mogla plivati pod zastavom Srbije te zbog čega se to nije dogodilo.

"Ne znam da li ste svi primijetili da Vanja Udovičić ljubi ruku Lani Pudar na dodjelama medalja u Dohi i Beogradu? Znate li zašto? Otkrit ću vam jednu tajnu, ali prvo da vam pobliže, laički, kažem ko je Vanja. Vanja Udovičić je bivši vaterpolista, jedan od najboljih koje je dalo ovo podneblje, osvajač mnogobrojnih medalja s Olimpijskih igara, svjetskih i evropskih prvenstava s Jugoslavijom i Srbijom. Poslije sportske karijere je otišao u politiku i bio je ministar sporta Republike Srbije. Sada je u komisijama izvršne vlasti LENA (Evropske plivačke federacije)", započeo je Pudar svoj priču.
Velibor je dugo godina radio u Saudijskoj Arabiji u klubu Al-Ittihad.

"U isto vrijeme trener kluba u vaterpolu bio je moj prijatelj Vladimir Bajković. Družili smo se i mnogo pričali o Laninom plivanju, o njenim rezultatima i medaljama koje osvaja, onako laički pošto sam ja bio u nogometu, a Vlado u vaterpolu. Jednog dana me zamolio da mu pošaljem Lanina vremena u svim disciplinama koje pliva pa da ih on pošalje svom prijatelju, sada pokojnom, Srđanu Filipoviću, treneru plivanja, koji je radio u UAE. Pokojni Srđan se oduševio rezultatima i, bez mog znanja, Vlado i on su kontaktirali njihovog zajedničkog prijatelja Vanju Udovičića, ministra sporta u vladi Srbije, ubijeđivali ga da razgovara sa mnom, da mi obeća najbolje uslove za treninge i da 'mlada mostarska srpkinja' pliva za Srbiju", otkrio je Pudar.

Sticajem okolnosti, jednog dana kada je Velibor bio na bazenu s Vladom, nazvao ga je Vanja i rekao mu da nema potrebe da razgovara s njim.

"Vlado ga je stavio na interfon da mogu i ja da čujem jer oni u Srbiji imaju na hiljade lana, na hiljade takvih talenata u plivanju. Zaboravio sam reći da se ovo sve odvija 2018. godine kada je Lana imala 12 godina. Ne znajući da su mi ovo Vlado i pokojni Srđan radili iza leđa, naljutio sam se na Vladu i bio zahvalan što je Vanja ovo rekao. Dolazi Doha, Svjetsko prvenstvo i Vanja ljubi ruku Lani, prije par dana Beograd, Evropsko prvenstvo Vanja dijeli maskote prvenstva i ljubi Lani ruku. Danas mi prijatelj šalje poruku i kaže da je bio s Vanjom Udovičićem i da mu je rekao da mu je najveća greška u ministarskom mandatu što nije razgovarao s Laninim ocem da ona pliva za Srbiju", poručio je Pudar za kraj.


Ako je ova vijest tačna, strašno ko nam je bio ministar sporta. Sada ljubi ruku, fuj kakva ulizica. Mada čim je on napustio sport u najboljim godinama samo da bi zasjeo u fotelju, jasno je o kakvoj se osobi radi.
User avatar
cole
 
Posts: 1427
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Plivanje

Postby Storm » 27 Jun 2024, 20:18

Lana se saopstenjem ogradila od javnog istupa njenog oca. Kaze da nikada nije dolazila u pitanje njena zelja da pliva jedino za BiH, a da sa ocem vec dvije godine nema nikakav kontakt.

Au.
User avatar
Storm
 
Posts: 1077
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Plivanje

Postby Dylam Dop » 27 Jun 2024, 20:49

Ima li negdje da se vide aktuelni trenutni rezultati po disciplinama (ne po šampionatima i mitinzima) i rang liste, kao npr. u atletici?
Dylam Dop
Guest
 

Re: Plivanje

Postby Milutinov Tata » 27 Jun 2024, 22:27

100m muskarci

Menjaj po polu i disciplinama kako zelis, imas mogucnost da biras i opciju najbolja ili sva vremena, ove godine ili ikada.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021/2024
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 30906
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests